{Pozycjonowanie}

Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron internetowych to usługa dzięki, której pozyskujesz klientów na swoje towary lub usługi bezpośrednio z wyszukiwarek internetowych. Jeśli Twoja witryna znajduje się w wynikach wyszukiwania pod frazami kluczowymi często wyszukiwanymi przez potencjalnych klientów, połowa sukcesu za Tobą!

W Polsce liderem wyszukiwarek jest Google, ale jeśli Twoja firma eksportuje produkty za granicę, warto zatroszczyć się o inne wyszukiwarki:

  • wschód Europy tj. Rosja, Ukraina, Białoruś — Yandex.ru
  • kraje anglojęzyczne — Bing
  • Czechy — Seznam

Dlaczego pozycjonowanie jest tak ważne dla Twojej firmy?

Jeśli tradycyjna reklama nie dostarcza Ci klientów w zadowalającej liczbie, warto skupić się na innych kanałach, a Ty musisz zdecydować, który z nich jest najtrafniejszy dla Twojej firmy.

Wydawanie pieniędzy na marketing jest bardzo łatwe, ale to właśnie stopa zwrotu z inwestycji ROI, powinna Cię interesować najbardziej. Zastanów się jak droga jest reklama banerowa, ile kosztuje kolportaż ulotek, jakich klientów pozyskujesz tą drogą?

Pozycjonowanie jest trafniejsze, trwalsze, angażujące odwiedzających Twoją witrynę. Trafiasz do osób, które szukają konkretnego rozwiązania na swój problem np. mechanika do samochodu, fryzjera z danego miasta czy niebieskiego fotela uszaka.

Reklama SEMLife. Agencja SEO

Darmowy audyt SEO, wykorzystaj opcję już dzisiaj!

Przejdź 

Co musisz wiedzieć na temat pozycjonowania?

Pozycjonowanie nie działa od razu. Praca zrealizowana w ciągu miesiącu jest widoczna dopiero w kolejnych, a skuteczność pozycjonowania powinna być raportowana nie szybciej niż co miesiąc. Na podniesienie pozycji witryny składa się wiele czynników. Powinno się zaczynać od dopracowania strony internetowej klienta, zdobywaniu linków, pisaniu artykułów — tylko wówczas jest szansa osiągnąć sukces w organicznych wynikach wyszukiwania.

Wyniki pozycjonowania

Rezultatem pozycjonowania powinna być zwiększona sprzedaż produktów lub usług poprzez stronę internetową. Aby taka statystyka zaistniała Agencja SEO zadba o wysokie pozycje pod najlepiej dobranymi frazami kluczowymi, które odpowiadają działalności firmy, jej możliwości produkcyjnych, a także aktualną widocznością witryny w wyszukiwarce.

Pozycjonowanie long tail

Pozycjonowanie long tail, czyli pozycjonowanie fraz długiego ogona to jeden ze sposobów na pozyskanie skutecznego ruchu organicznego z wyszukiwarki. Frazy długiego ogona cechuje bardzo precyzyjne określenie produktu, które ma zawęzić wyniki wyszukiwania do najbardziej trafnych wyników. Przykładem fraz długiego ogona będzie zegarek mexx mx1500 brązowy.

Pozycjonowanie lokalne

Rozwój wyszukiwarek internetowych dąży do tego, aby jak najtrafniej prezentować wyniki. Pozycjonowanie lokalne ma na celu uzyskanie widoczności pod frazami kluczowymi powiązanymi z danym miastem czy dzielnicą np. Fryzjer Kielce, Stomatolog Chęciny. Wraz z wprowadzeniem geolokalizacji Google pozwala zawężać wyniki do położenia użytkownika np. podczas wyszukiwania kawiarni, czy restauracji chcemy zobaczyć te obok naszego miejsca przebywania, a nie te z innego miasta.

Pozycjonowanie ogólne

Jest to pozycjonowanie najbardziej złożone, które trwa długo. A przy źle dobranych frazach kluczowych może się w ogóle nie zwracać.

Walczymy tutaj o pozycje pod frazami ogólnymi, które co prawda generują największy ruch ze strony wyszukiwarki, ale ruch ten nie przekłada się na sprzedaż czy podniesienie konwersji na stronie.

Nasza konkurencja, z którą rywalizujemy, może pochodzić z całego kraju, a nawet świata. Frazy ogólne jak szpilki, sneakersy czy laptopy są praktycznie nieosiągalne dla stron z małym indeksem podstron, niskim autorytetem.

Dlaczego pozycjonować?

Jest kilka powodów dla, których warto to robić.
1. Twoja konkurencja już to robi a więc już Ci ucieka
2. Stały ruch z wyszukiwarki
3. Trafność klientów wyższa niż z reklam PPC

Jarek
12 lat doświadczenia w SEO
Pozycjonowanie to usługa, która pozwala stabilnie rozwijać Twój e-commerce.

Bez ruchu z wyszukiwarek płacisz zbyt dużo za pozyskanie klienta!
AZS Agencja SEO

Agencja SEO i SEM, która nie boi się wyzwań!
Bogate doświadczenie, stale rozwijana wiedza to gwarantuje sukces!